Svenska Betongföreningen önskar bjuda in dig, medlem och student från V-programmet till en inspirerande seminariekväll.

Lyssna på och prata med

Christer Nilsson, Strängbetong som säljansvarig för södra Sverige har det inneburit spännande utmaningar som Emporia, Mobilia och Fillbornabadet i Helsingborg. Detta har inneburit spännande möte med såväl Gert Wingårdh som Terese Alshammar

Jimmy Persson V09, SWECO Kom och hör när Jimmy berättar vad man får göra som nyanställd och vad han tycker om utbildningen nu från andra sidan.

Kristian Tammo V98, CBI Cement och Betonginstitutet som valde att doktorera på LTH och nu jobbar som konsult och kontorsansvarig på CBIs Lundskontor i Ideon Gateway. Där jobbas det både med skadeutredningar av både kärnkraft­verk och balkonger parallellt med forskningsprojekt om bla värmelagring. 

Förutom ovanstående så serveras en lättare förtäring och föreningens verksamhet samt aktuell betongforskning på LTH presenteras.

När och var?

Måndagen den 2 december kl 17-19 i sal V:B

Anmäl dig till katja.fridh@byggtek.lth.se  senast den 29/11– ange namn och inskrivningsår.

 

Hjärtligt välkomna önskar Svenska Betongföreningen Programråd Syd